خانه / وقت سفارت کانادا / وقت سفارت کانادا در تهران

وقت سفارت کانادا در تهران

وقت سفارت کانادا در تهران

قبل از گزفتن وقت سفارت کانادا در تهران بهتر است درباره کانادا مواردی را بدانید .کانادا، کشوری در همسایگی ایالات متحده آمریکاست که در ردیف وسیعترین کشورهای دنیا قرار دارد و از نظر شرایط اقتصادی، فرهنگی، علمی، تفریحی و… به عنوان یکی از بهترین کشورهای دنیا بشمار می رود. به همین دلیل کانادا همواره یکی از گزینه های موردتوجه گردشگران و مهاجران سرتاسر دنیا بوده است اما تمام افرادی که وارد کانادا می شوند ملزم به رعایت قوانین دولت کانادا در زمینه عبور و مرور از مرزهای این کشور هستند.براساس قوانین دولت کانادا، اتباع اکثر کشورهای دنیا از جمله اتباع جمهوری اسلامی ایران برای ورود به این کشور موظف به دریافت ویزای کانادا هستند؛ در حقیقت بدون ارائه ویزای کانادا به هیچ عنوان اجازه ورود به این کشور را نخواهیم داشت. پس برای سفر به کانادا باید ویزای کانادا را دریافت کنیم و برای اخذ ویزای کانادا ابتدا باید با پروسه دریافت ویزای کانادا آشنا شویم.

وقت سفارت کانادا در تهران

اولین مرحله فرآیند اخذ ویزای کانادا، گرفتن وقت سفارت کانادا در نقاط مختلف دنیا است که ما می خواهیم در این مطلب به بحث گرفتن وقت سفارت کانادا در تهران بپردازیم. در این مقاله خواهیم دید که آیا رزرو وقت سفارت کانادا در تهران امکانپذیر هست؛ سپس با نحوه اخذ وقت سفارت کانادا در تهران یا از هر شهر دیگری که این امر ممکن است آشنا می شویم. پس اگر شما هم مایلید که در مورد فرآیند گرفتن وقت سفارت کانادا در تهران بیشتر بدانید با ما همراه شوید.

آیا رزرو وقت سفارت کانادا در تهران امکانپذیر است؟

همانطور که گفتیم ما برای سفر به کاناد به ویزای این کشور نیاز داریم و برای گرفتن ویزای کانادا ابتدا باید از سفارت کانادا وقت مراجعه بگیریم؛ البته خوشبختانه این وقت برای انجام مصاحبه نیست و تنها برای تحویل مدارک و انگشت نگاری است؛ یعنی دولت کانادا با متقاضیان ویزای این کشور مصاحبه نمی کند. اما نکته ای که در مورد پروسه دریافت ویزای کانادا باید بدانید این است که طبق قوانین دولت کانادا، صدور ویزای کانادا در حیطه وظایف سفارت این کشور نیست؛ بلکه این امر بر عهده نمایندگی های دولت کانادا تحت عنوان وک (VAC) است. پس ما برای اخذ ویزای کانادا باید از وک وقت بگیریم؛ در واقع منظور از وقت سفارت کانادا در تهران یا هر جای دیگری همان وقت وک است. بنابراین هرجا از عبارت وقت سفارت کانادا استفاد شد بدانید که منظور وقت وک است.

پس طبق آنچه گفته شد برای اخذ ویزای کانادا باید از وک وقت گرفت. مراکز وک در اکثر کشورهای دنیا دایر هستند اما متاسفانه دولت کانادا در خاک ایران هیچ نمایندگی برای انجام امور مرتبط به صدور ویزا ندارد. بنابراین گرفتن وقت سفارت کانادا در تهران ممکن نیست و ما ایرانی ها برای گرفتن وقت سفارت کانادا مجبوریم که به مراکز وک واقع در سایر کشورهای دنیا مراجعه کنیم که البته مقصد بسیاری از ایرانی ها، مراکز وک واقع در شهرهای آنکارا، استانبول، دبی و ابوظبی است. پس ما نیز به جای گرفتن وقت سفارت کانادا در تهران باید برای رزرو وقت سفارت کانادا از شهرهای مذکور اقدام کنیم. گرفتن وقت سفارت خود نیز مستلزم طی تشریفات خاصی است که در ادامه با روند انجام این امر آشنا می شویم.

فرآیند رزرو وقت سفارت کانادا

همانطور که در بخش قبلی مقاله بیان کردیم؛ منظور ما از وقت سفارت کانادا همان وقت مراکز وک است و چون دولت کانادا در ایران هیچ نمایندگی برای انجام امور کنسولی ندارد؛ ما نمی توانیم برای رزرو وقت سفارت کانادا در تهران اقدام کنیم؛ پس برای انجام این مهم باید از طریق مراکز وک در سایر کشورهای دنیا مانند امارات متحده عربی یا ترکیه عمل کنیم. در هر حال پروسه دریافت ویزای کانادا از تمام مراکز وک یکسان است زیرا در تمامی این مراکز طبق قوانین صدور ویزای دولت کانادا عمل می شود که طبق همین قوانین ما برای ثبت نام ویزای کانادا می توانیم هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی اقدام کنیم. البته فرآیند ثبت نام ویزای کانادا در هر دو روش مذکور مشابه هم است و تنها فرق موجود به نحوه ارائه درخواست و مدارک به وک برمی گردد که در ادامه اطلاعات کاملی در مورد ثبت نام ویزای کانادا از هر دو روش حضوری و اینترنتی ارائه می دهیم.

ما به عنوان متقاضی دریافت ویزای کانادا اگر بخواهیم برای اخذ ویزا به صورت حضوری ثبت نام کنیم؛ ابتدا باید مرکز وک موردنظر خود را انتخاب کنیم چون همانطور که گفتیم رزرو وقت سفارت کانادا در تهران ممکن نیست و باید راهی کشور دیگری شویم. پس از انتخاب مرکز وک موردنظر خود باید حضوراً به این مرکز برویم و فرم های درخواست ویزای کانادا را تحویل بگیریم و تکمیل کنیم. سپس فرم های پرشده را به همراه سایر مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا مانند مدارک شناسایی، پاسپورت، دعوتنامه، اسناد مالکیت، گواهی تمکن مالی و… را به وک تحویل دهیم. پس از ارائه مدارک می بایست هزینه صدور ویزای کانادا و انگشت نگاری را از طریق بانک پرداخت کنیم تا پس از واریز هزینه ها، وک از ما انگشت نگاری به عمل بیاورد که خوشبختانه اگر فرد مسن یا کودکی (افراد بالای ۸۰ سال یا زیر ۱۴ سال) قرار است با ما همسفر باشد؛ نیاز نیست که انگشت نگاری شود. بعد از انجام مراحل مذکور می توانیم به کشور برگردیم و منتظر اعلام نتیجه از طرف وک بمانیم که وک نتیجه را با ارسال ایمیل اعلام می کند.

اما اگر ما به عنوان متقاضی دریافت ویزای کانادا بخواهیم به روش آنلاین اقدام کنیم باید به سایت رسمی صدور ویزای کشور کانادا مراجعه کنیم و پس از انتخاب وک موردنظر خود، فرم های درخواست ویزای کانادا را از طریق سایت دریافت و سپس به صورت اینترنتی تکمیل و سابمیت کنیم. علاوه بر ارسال اینترنتی فرم ها می بایست اسکن مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا را نیز به صورت اینترنتی بفرستیم. در تکمیل فرم و ارسال مدارک باید بسیار مواظب باشیم چون وک براساس همین اطلاعات و اسناد است که تصمیم به پذیرش یا ریجکت درخواست ما می گیرد. بعد از ارسال مدارک باید هزینه صدور ویزا و انگشت نگاری را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنیم. پس از واریز هزینه ها، وک یک تاییدیه برای ما ارسال خواهد کرد. از زمان دریافت این تاییدیه به مدت یک ماه وقت داریم که حضوراً به وک رفته و اقدام به انجام انگشت نگاری کنیم که البته باز هم لازم نیست که افراد مسن یا کودکان را به این مراکز ببریم. پس از انگشت نگاری می توانیم به کشور برگردیم و منتظر اعلام نتیجه بمانیم که نتیجه از طریق ایمیل به ما اعلام خواهد شد.

 

جهت اخذ وقت سفارت کانادا و ثبت نام ویزای کانادا با کارشناسان ما تماس با شماره ۰۲۱۶۶۱۲۴۱۶۴ بگیرید.

درباره ی مشاور کانادا

مطلب پیشنهادی

وقت سفارت کانادا در باکو

وقت سفارت کانادا در باکو برای سفر به کانادا از طریق شهر باکو باید از …

5 دیدگاه

  1. درود
    اینجانب نظر به اینکه قصد دارم کلیه داراییهای خود را اعم از کالا , اوراق بهدار بینام بانکی , املاک و غیره را از طریق صرافی به یک حساب بنام خودم به کانادا منتقل نمایم و تا حد اکثر تاپایان فروردین ۱۳۹۷ به کانادا مهاجرت نمایم نیاز به مشاوره VIP و خارج از نوبت دارم و با عنایت به سرمایه در حدود ۱/۲ میلیارد دلاری خود میبایست شرایط خاصی را برای تآمین سرمایه خود مهیا نمایم ـ لطفا در صورت امکان مشاوره مناسب ارائه نماییدـ

  2. سلام بسیار عالی متشکرم اگر ممکنه بهم بگین اونایی که از اتباع خارجه مقیم ایران هستند هم میتونن برای مهاجرت ب کانادا اقدام نمایند؟ اگر امکانش هست بفرمایید چیکار باید بکنم؟مرسی

  3. سلام عذرخواهی میکنم بنده یکنفر دارای معلولیت متوسط با کارت شناسایی وعدم تمکن مالی کافی هستم که با توجه به رفتارهاو برخورد های غیر انسانی در ایران قصد مهاجرت به کانادا دارم میخواستم بدانم آیا بت توجه به شرایط جدید پذیرش معلولین مهاجر امکان پذیر میباشد یا خیر

  4. محمدرضا مظفریان

    سلام عذرخواهی میکنم بنده یکنفر دارای معلولیت متوسط با کارت شناسایی وعدم تمکن مالی کافی هستم که با توجه به رفتارهاو برخورد های غیر انسانی در ایران قصد مهاجرت به کانادا دارم میخواستم بدانم آیا بت توجه به شرایط جدید پذیرش معلولین مهاجر امکان پذیر میباشد یا خیر ممنون میشم اگر پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *