خانه / درباره کانادا / بیمه مسافرتی ، بیمه مسافرتی برای کانادا

بیمه مسافرتی ، بیمه مسافرتی برای کانادا

بیمه مسافرتی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

قبل از خرید بیمه مسافرتی آيا تا به حال به حوادث یا آسیب هایی که ممکن است در حین مسافرت در خارج از کشور رخ دهد اندیشیده اید؟

و يا هزینه های سنگین درمان در خارج از کشور با قیمت های کنونی ارز را در نظر گرفته ايد؟

بیمه از موارد مهمی است که اطمینان خاطر ما را فراهم میکند. از این رو در ابعاد مختلف زندگی به دنبال بیمه‌های مناسبی هستیم که در مواقع آسیب و خسارت، بتوانیم از خدمات آن بهره‌مند شویم.

یکی از اين مسائل در زندگي ما مسافرت به هر دلیلی است. ما هرگز نمی‌دانیم قرار است چه اتفاقاتی در طول سفررخ دهد. بیمه‌ی مسافرتی نيز از مسائلي است این امکان را فراهم می کند تا در طول سفر، از لحظات خود با کمترین مشغله ذهنی، لذت ببریم.

بیمه مسافرتی پوشش بیماری شخص بیمه شده و یا صدمات بدنی که پس از آغاز سفر به خارج شروع شود و یا عارضه ناگهانی که ابتلا به آن پس از شروع سفر به خارج بوده را شامل می شود.

شاید بیمه‌ی مسافرتی هزینه‌های سفر را افزایش دهد اما مثل سایر بیمه‌ها، ارزش هزینه کردن را دارد.

البته خدماتی که شرکت‌های بیمه مسافرتی ارائه می‌دهند، ممکن است در مسائلی جزئی متفاوت باشند ولی تمامی بیمه ها، بیشتر حوادث و خسارات سفر را پوشش می‌دهند.

برای تهیه‌ی بیمه‌نامه‌ی سفر باید همز‌مان با رزرو سفر، هتل و پرواز اقدام کنید. در واقع قبل از سفر و هنگام دریافت ویزا باید آن را جز مدارکتان ارائه دهید.

بیمه‌نامه ممکن است چند سفره باشد و تعداد نامحدودی سفر را در یک بازه‌ی زمانی خاص، تحت پوشش قرار دهد. در زمینه‌ی تامین مخارج پزشکی، بیمه‌نامه‌های مختلف با هم تفاوت دارند و ممکن است سطح پوشش آن‌ها با هم متفاوت باشد. بیمه‌نامه‌هایی که سطح بیشتری از مخارج پزشکی را برعهده می‌گیرند، معمولا برای کشورهایی هستند که هزینه‌ی مخارج پزشکی در آن‌ها بسیار بالا است مثلا آمریکا.

بیمه یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر مسافرت است که به‌ویژه برای کشورهای اروپایی و آمریکا و البته برخی کشورهای جنوب شرق آسیا اهمیت زیادی دارد.

چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟

اینها تعدادی از دلایلی هستند که ممکن است در سفر برایتان اتفاق بیفتد.

 • به دلیل غذاهای نامناسب دچار گرمازدگی، مسمومیت و بیماری شده و نیاز به مراقبت های پزشکی دارید.

به دلیل شرایط آب و هوایی دچار بیماری شده و نیاز به مراقبت های پزشکی دارید.

 • به دلیل بیماری یا فوت نزدیکان مجبور به بازگشت از سفر خود هستید.
 • چمدان خود را در فرودگاه گم کرده اید و نیاز به وسایل ضروری دارید.
 • کیف پول و مدارک شما به سرقت رفته است و شما به پول و مدارک جدید نیاز دارید.
 • کیف خود را گم کرده اید و داروهای شما در آن بوده است. شما نیاز به خرید دارو هایتان دارید.

همچنين خسارتهاي وارده در محل و به ارز قابل پرداخت می باشد. استفاده از این پوشش بیمه ای علیرغم مزایای فوق العاده ای که برآن مترتب است، اجباری نیست و به جهت عدم آشنائی مردم با آن کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است برای سفر به کشور هائی نظیر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کانادا و امریکا داشتن این نوع پوشش بیمه ای اجباری است.

 

پوشش بیمه مسافرتی شامل چه محلهایی است ؟    

سراسر جهان به جز ایران و کشورهای درگیر جنگ داخلی یا خارجی

مزاياي بيمه نامه مسافرت به خارج از كشور با احتساب موارد استثنائات و شرايط مندرج در بيمه نامه عبارتند از :

 

 • هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان های خارج از کشور. اگر بیمه شده در بیمارستان بستری شود هزینه آن تا سقف بیمه نامه یعنی تا 50/000 یورو قابل پرداخت میباشد. اگر نیاز به بازگرداندن و یا انتقال به مرکز مجهز داشته باشد شرکت بیمه نسبت به انتقال وی به یک مرکز درمانی مجهز و یا بازگرداندن به کشور محل اقامتش اقدام خواهد نمود و چنانچه اگر شخص بیمه شده نیاز به بستری نداشته باشد شامل 25 یورو فرانشیز خواهد شد. پرداخت هزينه هاي عزيمت همراه، به بالين بيمه شده بستري در بيمارستان. ارسال دارو از كشور مبدا به كشوری كه بيمه شده در آن بستری است.

بازگشت پيش بيني نشده به دليل مسائل پزشكي يا بيماري بستگان بيمه شده در صورتی كه نتواند از بليط اوليه جهت بازگشت استفاده نمايد.

پرداخت هزينه هاي درماني، جراحي، داروخانه و بيمارستان جهت حوادث و بيماري هايي كه در طول مسافرت بروز نمايد تا مبلغ 50.000 يورو

پذيرش و انتقال پزشكي به نزديكترين بيمارستان و يا بازگرداندن بيمار به ايران تحت نظارت پزشكي

 

 • جبران خسارت فقدان چمدان و بار تحویلی به هواپیما. اگر چنانچه در حین ورود شما چمدان و یا مدارک شما مفقود شود پس از گذشت چند ساعت در صورت پیدا نشدن چمدان شما را به هتل برده و بعد از چند روز شما به کشور مبدا به صورت کاملا رایگان باز میگردید. راهنمايي و كمك رساني در سرقت يا مفقود شدن مدارك مسافرتي، گم‌کردن، به‌سرقت رفتن یا آسیب دیدن اسباب سفر، اموال شخصی یا مدارک سفر

اگر در حین ورود شما چمدان و یا مدارک شما مفقود شود پس از گذشت چند ساعت در صورت پیدا نشدن چمدان، شما را  به هتل برده و بعد از چند روز شما را به کشور مبدا به صورت کاملا رایگان باز می‌گردانند. همچنین تعویق در تحویل بار اگر مشکلاتی برای شما در طول سفر ایجاد کند، اقلام ضروری به طور اضطراری برای شما فراهم می‌شود تا زمانی که بارتان را تحویل بگیرید.

استرداد بار مسافر در صورت فقدان يا اشتباه مسير بار ( چنانچه بار كنترل شده مسافر تا 12 ساعت به بيمه شده تحويل نگردد، هزينه خريدهاي اضطراري تا مبلغ 200 يورو و در صورتي كه اين تاخير به بيش از 48 ساعت منجر شود حداكثر تا مبلغ 800 يورو)

در صورت مفقود شدن يا به سرقت رفتن مدارك مهم مسافرتي از قبيل گذرنامه، ويزا و… ارائه اطلاعات لازم در مورد چگونگي اقدامات قانوني براي جايگزيني آنها.

 

 • هزینه های دندانپزشکی. فقط فوریت شامل پرداخت هزینه میباشد و موارد دیگر به هیچ عنوان تحت عنوان شامل خسارت نمیباشند. پرداخت هزينه های فوريت های دندانپزشكی تا مبلغ 150 يورو
 • باز گرداندن جسد متوفی . اگر خدایی نا کرده بیمه شده در طول مدت سفر خود فوت نماید شرکت بیمه طرف قرارداد تمهیدات لازم را برای بازکرداندن جسد ایشان را اتخاذ مینماید. بازگرداندن جسد به ايران در صورت فوت بيمه شده در طول مسافرت. بازگرداندن كودكان به ايران در صورت فوت يا بستری شدن بيمه شده

 

 • پرداخت هزينه هاي دعاوي حقوقي تا 1000 يورو طبق شرايط بيمه نامه
 • انتقال پيامهای فوری و اضطراری بيمه شده
 • پرداخت هزينه هاي ديدار اضطراري هر فرد به درخواست بيمه گذار از مبدا ايران شامل يك فقره بليط دو طرفه و مخارج اقامت تا سقف روزانه 60 يورو براي حداكثر 15 روز متوالي (مشروط بر آنكه بيمه گذار بيش از 10 روز متوالي در بيمارستان بستري شود). مسافراني كه قصد خروج از كشور را دارند، مي توانند با آرامش و بدون دغدغه هاي جانبي، از سفر خود لذت ببرند.
 • لغو سفر، وقفه در سفر یا کوتاه شدن زمان سفر

گاهی به دلایل گوناگون ممکن است سفر شما لغو شود، زمان سفر کاهش پیدا کند، به تاخیر بیفتد یا حتی مجبور به بازگشت شوید. این مورد ممکن است یکی از دلایل زیر را داشته باشد:

ابلاغ مقامات رسمی، فراخوانده شدن به عنوان شاهد، فراخوانده شدن به خدمت؛ درصورتی‌ که عضو نیروهای مسلح یا دیگر سازمان‌های امنتیتی یا دفاعی باشید، ممنوعیت دولتی سفر به مقصد مورد نظر، توصیه‌ی رسمی به تخلیه‌ی مقصد موردنظر، از دست دادن پرواز به‌ دلیل زمان‌بندی خطوط هوایی، تاخیر در پرواز به دلیل شرایط جوی، هواپیما ربایی، مرگ، آسیب جسمانی، کسالت، بیماری یا بارداری.

 

بیمه پزشکی ممکن است مخارج هر رخداد را تا سقف خاصی پوشش دهد یا حداکثر محدودیت برای استفاده از بیمه تعیین شود.

اینها همه بخشی از مزایای بیمه مسافرت خارج از کشور میباشد.

در نظر داشته باشید به این دلیل که شرکتهای مختلف بیمه های ایران مانند : بیمه سامان ، بیمه پارسیان ، بیمه کوثر ، بیمه کارآفرین ، بیمه ملت ، بیمه ما ، بیمه پاسارگاد ، بیمه نوین ، بیمه دی ، بیمه رازی ، عرضه کننده این بیمه نامه ها میباشند و با شرکتهای مختلف خارجی همکاری میکنند و تقریبا هر شرکت شرایط عمومی خودش را دارد.

 

موارد اختیاری پوشش بیمه مسافرتی

بعضی از بیمه‌نامه‌های سفر، هزینه‌های اضافی را برای پوشش بیمه ارائه می‌دهند. این موضوع بین انواع شرکت‌های بیمه بسیار متفاوت است. علاوه بر این، برای هزینه‌های خاص می‌توان بیمه‌های مجزایی خریداری کرد، مانند:

 • سفر به کشورهای پرمخاطره به دلیل جنگ، بلایای طبیعی یا اقدامات تروریستی
 • ورزش‌هایی با ریسک محیط طبیعی مانند اسکی، غواصی
 • شرایط از پیش موجود، مانند آسم و دیابت
 • حمله شدید بیماری‌های از پیش موجود

شرکت‌های بیمه علاوه بر این موارد، خدمات دیگری هم به بیمه‌شده عرضه می‌کنند که این خدمات برای هر شرکت متفاوت است. از جمله:

 • تعیین مراکز ارائه خدمات بیمه گردشگران خارجی
 • استفاده از خدمات کمک رسانی بین المللی توسط شرکت‌های مرتبط
 • پشتیبانی در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته
 • عدم محدودیت سنی

 

موارد استثناء بیمه مسافرتی :

 • خسارت ناشی از عمد و تقلب بیمه گذار
 • خسارت ناشی از نزاع و درگیری
 • خسارت ناشی از جنگ، مین و انفجار
 • سایر استثنائات مندرج در شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت مدنی
 • خسارت ناشی از حوادث دریایی
 • خسارتی که طبق قانون تحت پوشش بیمه نامه شخص ثالث اجباری و حوادث سرنشین وسایط نقلیه  موتوری قرار می گیرد.

در كليه بيمه هاي مسئوليت مدني بدون استثنا بيمه گذار بايد به محض اطلاع از هرگونه ادعا عليه خود حداكثر ظرف مدت 5 روز بيمه كننده را بصورت كتبی مطلع نموده و براي خسارت تشكيل پرونده كند. لذا ضروريست که مسافرین آگاهی داشته باشند که میبایست ظرف مدت تعيين شده نسبت به تشكيل پرونده اقدام نمايند.

بدیهی است در صورت نقص مدارک بعداً امکان ارائه مدارک تکمیلی به بيمه گر وجود خواهد داشت.

 

 

جهت اخذ وقت سفارت کانادا و ثبت نام ویزای کانادا با ما تماس بگیرید.

 

درباره ی مشاور کانادا

2 دیدگاه

 1. بنده در کانادا هستم وخودم رو بیمه کردم البته از بستگانم در کانادا وبا شرکت کا نادایی بیمه سدهام به مرت ۶ ماه ه بیمه شدهام واز من حدودا ۸۰۰دلار گرفته شده الان ویزای یکساله دارم و میخوام در کانادا تا یه سال بمونم وتقاضای تمدید ویزا بدم چون دو بچه ام در دبیرستان کانادا در ادمنتون درس می خوانند برای بیمه شدن آیا باز هم بابستی پول بپردازم ومیزان آن چقدر میتونه باشه .البته اضافه کنم که مدت ویزای من بک ساله هست .

  • مشاور کانادا

   سلام روزتون بخیر به علت اینکه ما از نمیدونیم چه شرکتی شمارو بیمه کرده از تعرفه ای که باید پرداخت کنید بی اطلاع هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *