خانه / وقت سفارت کانادا / چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم

وقت سفارت کانادا

اگر قصد داری بدانید که چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم باید اطلاعاتی در خصوص این کشور داشته باشید. کشور کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت ایرانیان می باشد. از قسمت های فرانسوی نشین تا قسمت های انگلیسی زبان و از شمال تا جنوب آن ایرانیانی را می بینید که به قصد کار و یا تحصیل به این کشور مهاجرت کرده اند. سرزمین های وسیع، جنگل های برفی و آبشار نیاگارا تنها بخشی از طبیعت زیبای این کشور هستند. اما کانادا تنها طبیعتی زیبا ندارد، بلکه موقعیت های کاری و تحصیلی بسیار خوب آن باعث شده تا بسیاری این کشور را به قصد مهاجرت انتخاب نمایند. جمعیت کم در برابر وسعت پهناور این کشور سبب این موضوع شده است.

دانشگاه های این کشور از کیفیت بالای آموزشی برخوردار هستند و کشور کانادا یکی از مناسب ترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می آید. اگر شما هم قصد مهاجرت و یا سفر به این کشور را دارید باید برای اخذ ویزای آن اقدام کنید و باید بداینید که چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم. نخستین گام در اخذ ویزای کانادا ، گرفتن وقت از سفارتخانه آن است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با چگونگی وقت گرفتن از سفارت کانادا آشنا سازیم و اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم

برای دریافت ویزا پیش از هر کاری شما نیاز دارید تا از سفارت کانادا وقت بگیرید که برای خیلی از افراد این سوال وجود دارد که چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم. برای این منظور شما می توانید به صورت اینترنتی و یا حضوری وقت مورد‌ نظر خود را دریافت کنید. نخست بپردازیم به وقت گرفتن به شیوه ی اینترنتی. برای این منظور شما باید ابتدا به سایت سفارت کانادا در کشور مورد نظر خود (ترکیه یا امارات) مراجعه نموده و یک حساب کاربری برای خود بسازید. در مرحله بعدی باید وارد بخش رزرو وقت در سایت رفته و تصویر مدارک ضروری که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد اسکن کرده و در این قسمت بارگذاری نمایید.

سپس باید فرم های درخواست ویزا را پر کرده و ثبت کنید. در مرحله آخر شما باید هزینه های مربوط به صدور ویزا را به صورت اینترنتی پرداخت کنید. از زمان وقت گرفتن در سایت شما یک ماه فرصت دارید تا حضوری برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت مراجعه نمایید. درحالت مراجعه حضوری نیز باید به سفارتخانه رفته مدارک ضروری برای وقت گرفتن را ارائه داده، هزینه های مورد نیاز را به صورت بانکی پرداخت کرده و فرم های صدور ویزا را پر نمایید. پس از آن باید کد پیگیری خود را دریافت کرده و منتظر باشید تا کارگذاری به شما پیام دهد.

پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری موفق به دریافت ویزا خواهید شد. شایان ذکر است که ویزا کشور کانادا به مدت 5 سال اعتبار دارد. نکته قابل اهمیت این است که در مرحله پر کردن فرم دقت کنید تا زمان دقیق سفر خود را ذکر کرده باشید. توجه فرمایید که افراد زیر 14 سال و بالای 80 سال + دیپلمات ها و دولتمردان + افرادی که اقامت کشور کانادا را دارند از انگشت نگاری معاف می باشند.

 

وقت سفارت

در حال حاضر کانادا نیز مانند دیگر کشورها برای مراجعه به سفارت برای انگشتنگاری باید وقت سفارت گرفته شود. برای گرفتن وقت سفارت هر کدام از مراکز انگشتنگاری میتوانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت کانادا

 • مدارکی که در هنگام وقت گرفتن باید به صورت حضوری تحویل و در صورت وقت گرفتن اینترنتی بارگزاری نمایید عبارت هستند از:
 • اوراق شناسایی شامل گذرنامه ای که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد و فتوکپی تمام صفحات آن به همراه تمامی پاسپورتهای قدیمی + ترجمه تمامی صفحات شناسنامه
 • حداقل یک عدد عکس تمام رخ رنگی جدید سه در چهار با پس زمینه سفید
 • ترجمه سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • مدارک مالی شامل تمامی سندهای منگوله دار و غیر منگوله دار + گواهی حساب بانکی  و گردش حساب شش ماه اخیر+ گواهی استطاعت مالی + مانده حساب بانکی با حداقل 45 – 50 میلیون تومان
 • فرم درخواست ویزا و اطلاعات خانوادگی به صورت پر و تایید شده
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
 • گواهی اشتغال به کار برای افراد شاغل + فیش حقوقی
 • کارت پایان خدمت
 • گواهی بازنشستگی برای افراد باز نشسته
 • رزرو هتل یا دعوتنامه (اختیاری)
 • رزرو بلیط هواپیما (اختیاری)
 • همچنین مدارک مربوط به ویزای 5 ساله کشور کانادا عبارت هستند از:
 • مدارک اقامت دائم یا موقت فرد مقیم در کانادا
 • ارزشیابی مالی فرد مقیم در کانادا
 • برگه پرداخت مالیاتی T4
 • گواهی حقوقی فرد مقیم در کانادا
 • بیمه نامه یک ساله

در صورت اینکه از طرف شخصی در کانادا دعوت شده اید باید مدارکی شامل: دعوتنامه رسمی با تاریخ و امضا فرد دعوت کننده که در آن مشخصات وی نظیر نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن فرد، نسبت شخص با شما ذکر شده باشد و همچنین یک سری کپی از کارت اقامت فرد دعوت کننده، سند ملکی و گواهی کاری دعوت کننده تهیه کرده و ارائه نمایید.

 

هزینه دریافت ویزای کانادا

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم و پرداخت هزینه های وقت سفارت کانادا به چه صورت می باشد: هزینه های اخذ ویزا شامل انگشت نگاری (85 دلار) و ویزا (100 دلار) برای هر نفر معادل 185 دلار می باشد. این هزینه در صورتی که وقت خود را اینترنتی دریافت می کنید باید به کمک کارت های اعتباری پرداخت شود. همچنین اگر به صورت حضوری برای وقت گرفتن اقدام می کنید این هزینه به صورت فیش بانکی باید به همراه مدارک وقت گرفتن تحویل مسئول مربوطه داده شود.

اطلاعات تماس سفارت کانادا در امارات متحده

سفارت کانادا در شهر ابوظبی، از روش پیپر ویزا صادر می کند. شما می توانید برای وقت گرفتن از سفارت کانادا به صورت حضوری به سفارتخانه این کشور در شهر ابوظبی امارات متحده مراجعه کنید.

 

آدرس سایت سفارت کانادا :

http://www.canadainternational.gc.ca/uaee-eeau

آدرس سفارت کانادا در دبی :

Canada Visa Application Centre

VFS (GCC) LLC,

Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building,(Union National bank) Mina Road, Abu Dhabi

تلفن تماس: 97142055881+

ایمیل:info.canauh@vfshelpline.com

اطلاعات تماس سفارت کانادا در ترکیه

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم و به ترکیه مراجعه کنیم ؟ سفارتخانه های کانادا در استانبول و آنکارا هم مانند سفارتخانه ابوظبی از روش پیپر ویزا صادر می کنند. برای دریافت ویزا می توانید به یکی از شهرهای استانبول و یا آنکارا در کشور ترکیه مراجعه کنید. هیچ تفاوتی بین این دو سفارتخانه وجود ندارد.

اطلاعات تماس سفارت کانادا در استانبول:

آدرس وب سایت: http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turqquie

تلفن تماس: 00902123859700

فکس: 00902123571000

ایمیل: ISTBL-CS@international.gc.ca

آدرس: 209 Buyukdere Caddesi

Tekfen Tower – 16th Floor

Levent 4, Istanbul

34394 Turkey

اطلاعات تماس سفارت کانادا در آنکارا:

آدرس وب سایت: http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turqquie

تلفن تماس: 00903124092700

فکس: 00903124092712

ایمیل: ankara-im-enquiry@international.gc.ca

آدرس: Immigration Section

Cinnah Caddesi 58

06690 Cankaya

Ankara

Turkey

در آخر اینکه اگر قصد مراجعه حضوری به سفارتخانه های کانادا واقع در کشور ترکیه و یا امارات متحده عربی را دارید می توانید از ساعت 8 صبح تا 14 ظهر به آنها مراجعه فرمایید.اما کارشناسان و متخخصان در این زمینه همواره روش آنلاین را پیشنهاد مینماییند.

 

 

برای مشاوره تخصصی کاملا رایگان با شماره 8-02122360894 تماس بگیرید.

درباره ی مشاور کانادا

مطلب پیشنهادی

مدارک وقت سفارت کانادا

مدارک وقت سفارت کانادا کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان از اقیانوس اطلس تا …

28 دیدگاه

 1. سلام من فرم 5257 رو تکمیل کردم ولی تاریخ تولد کامل خواهر و برادرمو ندارم و دست رسی هم بهشون ندارم فقط از هشت تا دوتا رو تاریخ روز و ماه و سالشو در اوردم ولی بقیه فقط سال تولدشون دارم این مشکل ایجاد میکنه ؟یعنی باید روز ماه سال همه رو بنویسم ممنون میشم اگر جواب بدید

  • مشاور کانادا

   سلام خیر اگر دسترسی ندارین مشکلی نداره

  • سیما پاک سرشت

   سلام من از کشور کانادا دعوتنامه دارم تنها و بدون خانواده میخواهم بروم برای عیادت برادر بیمارم. لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه وقت سفارت آن را در کشور ترکیه و انکارا بگیرم؟ و میخواهم ان مدل حضوری مدارکم را ببرم و ان 180 دلار همانجا نقدا به سفارت باید بدهیم یا از ایران چگونه اقدام کنم ؟ وا اینکه دلار کانادا باید باشد؟سپاسگزارم

   • مشاور کانادا

    سلام
    هزینه سفارت باید به صورت آنلاین پرداخت بشه نقدی نمیگیرن از شما باید یه وقت انگشتنگاری اینترنتی بگیرید و با رسید پرداخت هزینه حضوری مدارک رو تحویل بدین

 2. مینا میرزایی

  سلام من دختری 36 ساله مادر وپدر معتادند خیلی منو اذیت کردن اونقدر که تمام دندونام شکوندن من یه وقت من لاقات میخواستم لطفاً کمک کنی من هیچ هزینه ندارم من درایران هیچ کس هم ندارم من افغان هستم تورو خدا کمک کنید

 3. مینا میرزایی

  لطفاً به من یه وقت مصاحبه میخوام بدین

  • مشاور کانادا

   سلام روز بخیر
   ساعات اداری از شنبه تا پنج شنبه آماده خدمات رسانی به مشتریان عزیز هستیم.

 4. سلام وقت بخير، من ويزا شينگن ندارم ولي تمكن و شغلِ دولتى استخدام رسمى با ٨سال سابقه بيمه دارم، متاهل و يك دختر ٣ساله دارم ، سند ملكى ندارم ، براى ويزا شدن چند درصد شانس دارم؟

  • مشاور کانادا

   سلام وقتتون بخیر
   بدون ویزای شینگن زمانی شانس ویزا شدن هستش که یه دعوتنامه معتبر از فامیل درجه یک یا یه کمپانی معتبر مرتبط با کارتون داشته باشید.متاسفانه کانادا سایقه سفر متقاضی اهمیت بالایی براشون داره ولی اگر امکان داشتن دعوتنامه رو ندارین میتونین شانستونو امتحان کنید یا دعوتنامه توریستی رو پروندتون بزاریم.

 5. محمد دولت ابادی

  سلام من یه وقت سفارت کانادا میخاستم ممنون میشم من و راهنمایی کنید

 6. با سلام
  من میخوام برای همسرم از طریق تحصیل در کالج اقدام کنم
  براشون حساب بانکی باز کردم و سند ملکی هم به نامشون دارم.
  چقدر شانس موفقیت برای گرفتن ویزا دارم؟
  و اینکه خودم هم به عنوان همراه همزمان با ایشون اقدام کنم یا صبر کنم اول جواب ویزای خانومم بیاد بعد.
  ممنون از شما

 7. سلام من یکبار انلاین ثبت نام کردم و رد شدم ولی انگشت نگاری من معتبر هست با ایمیل پرسیدم فقط اینکه اینبار مدارک نمیخوام انلاین بدم حضوری میخوام بدم باید چکار کنم همون ساعت هشت برم وی اف اس ؟

 8. با سلام و عرض خسته نباشید ،
  من میخواستم برای سه نفر از دوستان افغانم در ایران وقت سفارت کارنادا در استانبول بگیرم .
  وارد لینک سایت سفارت کانادا در ترکیه میشوم گزینه ای جهت دریافت وقت آنلاین نمیبینم .
  امکان هست که کمکم کنید ؟
  یکی از افراد اقامت آلمان رو هم دارن
  ممنون

  • مشاور کانادا

   سلام
   متاسفانه امکان آموزش به این شکل وجود ندارد باید تماس بگیرید همکاران راهنماییتون کنن

 9. سلام وقت سفارت از ارمنستان یا انکارا در ویزا شدن تاثییر داره

 10. مصطفی سلطانی راشد

  سلام. بنده مصطفی سلطانی هستم.. متاهل دارای دو فرزند پسر 12و6ساله.. همسرم خانه دار. خودم هم کارهای فنی بلدم مثله… نقشه کشی برای دستگاه CNC. کار بادستگاه برشcnc. کار بابرش دستی هوا از چوشکاری. و مقداری هم نجاری البته من بیشتر به خاطر دوتا پسرم میخوام ببینم میتونم از شما وقط بگیرم. پسرام باهوش و در امر ورزش با استعداد و خلاق هستن

  • مشاور کانادا

   سلام و درود
   شما می تونید برای مشاوره اخذ وقت سفارت کانادا و ویزای کانادا با همکاران ما تماس بگیرید برای مشاوره رایگان در خدمتتون هستیم.

 11. سلام من شغلم ازاده و کار هنر صنایع دستی هم میکنم مینا کاری و قلم زنی هم خودم و هم خانومم هر دو و خانومم مدارک ارایشگاهی هم داره مقداری هم نقدینگی دارم وخونه هم دارم ۴ نفر هستیم میخواستم بدونم چگونه میتونم راحت ویزا بگیرم برا کاناداممنون

  • مشاور کانادا

   سلام و درود
   برای اخذ ویزای مولتی کانادا باید اطلاعات بیشتری از شرایط شما داشته باشیم در صورت نیاز میتونید با همکاران ما تماس بگیرید و یا به صورت حضوری تشریف بیارید برای خدمات وقت سفارت کانادا و اخذ ویزای کانادا با بهترین شرایط در خدمتتون هستیم.

 12. سلام، خاله من ميخواد دعوت نامه بفرسته، هم اونجا شاغله هم خونه داره، تنها و مجرده، ميشه لطف كنيد بگيد مراحل و مدارك مورد نيازش چيه؟ شرايط رفتنش چطوريه؟

  • مشاور کانادا

   سلام و درود
   اولین مرحله تعیین تاریخ سفر و چگونگی اخذ وقت سفارت کانادا هستش ولی در کل برای تکمیل پرونده و توضیحات بیشتر بهتره با همکاران ما تماس بگیرید که کامل راهنماییتون کنند.

 13. سلام من میخواهم برای ادامه تحصیل به کانادا بروم امکان دارد راهنمایی ام کنید

  • مشاور کانادا

   سلام و درود
   توضیحات این سوال یک مقدار تخصصی هست و نیاز به توضیحات شفاهی داره بهتره با همکاران ما تماس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای تماس مستقیم (کلیک کنید)