خانه / مهاجرت / اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا

اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا

برای این که موفق شوید اقامت کانادا را اخذ کنید باید به این کشور مهاجرت کنید. کشور کانادا یکی از کشورهای دیدنی دنیا است که دارای جاذبه های بسیاری می باشد. کشور کانادا مساحت زیادی دارد و جمعیت این کشور نسبت به مساحت آن اندک است. همین موضوع نکته خوبی برای جذب مهاجر است.

چرا اقامت کانادا را بگیریم؟

امروزه کشور کانادا به روش های مختلفی مهاجر جذب می کند و به این ترتیب مهاجران می توانند در این کشور زندگی جدیدی را آغاز کنند. البته این کشور هر سال گردشگران زیادی را از طریق اخذ ویزای کانادا یا همان ویزای توریستی کانادا نیز به خود جذب می کند تا از برترین جاذبه های آن مانند آبشارهای نیاگارا نیز دیدن کنند.مردم زیادی در تمام دنیا علاقه دارند به کانادا مهاجرت کنند. مهاجرت همواره همراه با سختی های زیادی است و هر چه راهی که انتخاب می شود قانونی و اساسی باشد، به همان میزان این روند راحت تر می شود. پس در انتخاب راه سفر به کانادا دقت کنید.پس از مهاجرت به کانادا مدت زمانی طول خواهد کشید تا بتوان اقامت این کشور را اخذ کرد. با اخذ اقامت کانادا می توانید زندگی جدیدی در این کشور برای خود بسازید. در ضمن سفر به کشورهای دیگر از جمله وطن هم برای شما آسان می شود و بدون هیچ مشکلی می توانید به کانادا بازگردید.

اقامت کانادا

اخذ اقامت کانادا

ناگفته نماند که اخذ اقامت یک کشور همراه با امتیازاتی است که مطابق قوانین آن کشور به افراد مقیم در آن ارائه می شود. برای این که بتوانید اقامت کانادا را داشته باشید کافی است تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. تمام سوالات شما را پاسخ خواهیم داد.

روش تخصصی فدرال

برای این که از این روش برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید باید توانایی هایی داشته باشید. به این ترتیب می توانید به راحتی امتیاز لازم را از این روش کسب کنید و برای مهاجرت اقدام کنید. هدف از این روش پر کردن کمبودهای نیروی کار کشور کانادا می باشد.

برای این که بتوانید از این روش اقدام کنید باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 1. متقاضی باید بتواند یک سال سابقه کاری در یک یاز مشاغل مدیریتی، تخصصی و یا نیمه تخصصی ارائه دهد. دقت داشته باشید که رشته کاری شما باید با لیست کاری کشور کانادا همخوانی داشته باشد.
 2. متقاضی باید از یک کارفرمای معتبر کانادایی که می تواند یک شرکت خصوصی و یا دولتی در کانادا باشد، دعوتنامه کانادا را داشته باشد.
 3. متقاضی باید دوره دکترای خود را در خاک کشور کانادا تکمیل کند و یا دو سال تحصیلی از چهار سال دکترا را در خاک کشور کانادا پشت سر بگذارد.

البته همان طور که می دانید قوانین هر سال تغییر می کند و باید هر روز منتظر قوانین جدیدتری از سوی کشور کانادا بود. افرادی که قصد اقدام از این روش را دارند باید حداقل شصت و هفت امتیاز کسب کنند. این امتیازها به روش زیر محاسبه می شود:

 • تحصیلات از دیپلم تا دکترا
 • سطح زبان انگلیسی/ فرانسه
 • سابقه کاری
 • سن
 • درخواست کار از کانادا
 • قابلیت سازگاری

این امتیازات بررسی می شود و پس از آن پاسخی به متقاضی ارائه می شود. البته توجه داشته باشید که علاوه بر این امتیازات متقاضی باید توانایی پرداخت هزنیه ها را نیز داشته باشد. البته افسر سفارت می تواند به صورت دلخواه یک نفر را بپذیرد و یا رد کند!

مهاجرت به کانادا

روش تخصصی کبک

 • با این روش می توانید اقامت در استان کبک کانادا را اخذ کنید. کبک یکی از استان های کانادا است که می توان از آن به عنوان بزرگترین استان های کانادا نام برد. مرکز این استان بزرگ شهر دیدنی مونترال است. کبک دومین استان پرجمعیت کشور کانادا است.
 • برای این که اقامت این کشور را اخذ کنید باید امتیازهای لازم این استان را داشته باشید. این امتیازها کمی متفاوت تر از سایر مناطق کانادا است. کبک تنها استان کانادا است که زبان رسمی آن در سطح منطقه فرانسوی است. به همین دلیل اگر قصد سفر به این منطقه را دارید باید زیان فرانسوی هم بلد باشید.
 • برای این که امتیاز لازم سفر به این استان را اخذ کنید علاوه بر مواردی که در قسمت قبلی گفتیم باید زبان فرانسه و امتیاز همسر را نیز در امتیازات لحاظ کرد. سن، تحصیلات و سطح زبان همسر نیز در این بخش مهم است و در پرونده تاثیر گذار است. البته داشتن فرزند نیز یکی دیگر از موارد تاثیرگذار است.
 • برای این که بتوانید از این راه مهاجرت کنید باید نامه ای به سفارت جهت مهاجرت ارائه دهید و هزینه ای را نیز بپردازید. البته پس از این که درخواست شما تکمیل شد هم باید هزینه های مربوط به دولت فدرال را بپردازید تا بتوانید وارد خاک این کشور دیدنی و زیبا شوید.

روش تخصصی نوواسکوشیا

برای این که بتوانید از این روش اقدام نمایید، شما وارد مرحله اکسپرس انتری می شوید. اما شاید برای شما سوال ایجاد شود که روش اکسپرس انتری چیست. در ادامه تمام این سوالات پاسخ داده می شود پس بهتر است که از اصل مطلب دور نشوید و با ما همراه باشید.

در این روش هم باید 67 امتیاز کسب کنید تا بتوانید برای این ویزا اقدام نمایید. چگونگی کسب این امتیازات ممکن است متفاوت باشد اما در اصل تمام آن ها یکسان هستند. برای این که بتوانید امتیاز لازم برای اقدام از این روش را کسب کنید؛ باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • تحصیلات از دیپلم تا دکترا
 • سطح زبان انگلیسی/ فرانسه
 • سابقه کاری
 • سن
 • درخواست کار از نوواسکوشیا
 • قابلیت سازگاری

اکسپرس انتری در حقیقت مانند یک استخری است که افراد واجد شرایط اخذ اقامت کانادا می توانند در آن شناور شوند. حداقل امتیاز برای ورود به این استخر 57 امتیاز است. در این استخر هر کس که امتیاز بیشتری دارد در سطح آب است و هر کس امتیاز کمتری دارد به کف استخر نزدیک تر است.

برای این که از این روش اقدام نمایید نیازمند به اخذ مدرک آیلتس با نمره شش هستید و باید حداقل یک سال سابقه کاری در داشته باشید تا بتوانید از این روش اقدام نمایید. برای این که تقاضای کار از این کشور را داشته باشید باید میان مشاغل این استان بگردید تا بتوانید از این طریق اقدام نمایید.

از دیگر روش ها هم می توان به روش تخصصی بریتیش کلمبیا و روش تخصصی ساسکچوآن اشاره کرد. به این ترتیب می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن  اقامت کانادا یا همان (Canadian Residency) را اخذ کنید. در انتخاب این روش ها دقت کنید تا بتوانید بهترین راه را انتخاب کرده و به راحتی مراحل مهاجرت را پشت سر بگذارید.

درباره ی مشاور کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *