خانه / انگلیس / ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

انگلستان یکی از قدرت های سیاسی برتر، مراکز علمی معتبر و مقاصد گردشگری پرطرفدار دنیا بشمار می رود و به همین دلیل بحث سفر یا مهاجرت به انگلستان تقریباً در تمام دنیا بحثی محبوب قلمداد می شود. اما سفر و مهاجرت به این کشور نسبتاً پرجمعیت اروپایی، مقررات خاص خود را دارد.وقتی صحبت از مقررات ورود به یک کشور بیگانه به میان می آید؛ ناخودگاه فکر اخذ ویزا به ذهن خطور می کند. اما اینکه افراد برای سفر به انگلستان به اخذ ویزا نیاز دارند یا نه، به کشور محل اقامت آنها بستگی دارد. در واقع طبق مقررات دولت انگلیس، شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود به این کشور از اخذ ویزای انگلیس معاف میباشند؛ در حالیکه شهروندان سایر کشورها برای ورود به انگلیس ملزم به اخذ ویزای انگلیس هستند.

ویزای انگلیس

پس طبق آنچه گفته شد ورود ما به انگلیس مشروط بر دریافت ویزای انگلیس است. اما دریافت ویزای هر کشوری، روال مشخصی دارد که بدون طی این روال به هیچ عنوان ویزایی صادر نخواهد شد. پس قدم اول برای دریافت ویزای هر کشوری از جمله ویزای انگلیس، کسب اطلاعات لازم در مورد روند اخذ ویزای همان کشور است که ما تصمیم داریم در این مطلب به شرح روند اخذ ویزای انگلیس بپردازیم.

روند اخذ ویزای انگلیس

همانطور که گفتیم؛ ویزای انگلیس یکی از ویزاهای پرطرفدار در دنیا و در کشور ما بشمار می رود. اما متقاضیان دریافت ویزای انگلیس حتماً باید اطلاعات کامل و جامعی در مورد پروسه اخذ ویزای انگلیس کسب نمایند؛ در غیر این صورت از همان قدم اول به بیراهه خواهند رفت زیرا برخلاف اکثر کشورهای دنیا، دولت انگلیس مسئولیت ثبت نام از متقاضیان ویزای انگلیس و صدور ویزای انگلیس را از دوش سفارت انگلیس برداشته و این وظیفه را به نمایندگی های خود تحت عناوین وی اف اس (VFS) محول کرده است. بنابراین اولین نکته ای که متقاضیان دریافت ویزای انگلیس باید بدانند؛ این است که مراجع صادرکننده ویزای انگلیس، دفاتر وی اف اس واقع در سایر کشورهای دنیا هستند.

پس طبق آنچه گفتیم برای اخذ ویزای انگلیس باید به یکی از دفاتر وی اف اس مراجعه کرد که اغلب ایرانی ها برای دریافت ویزای انگلیس به دفاتر وی اف اس واقع در شهرهای تهران، استانبول، آنکارا، دبی یا ابوظبی مراجعه می کنند. اما متقاضیان تحت هیچ شرایطی اجازه ندارند که هر وقت که خواستند به وی اف اس مراجعه کنند و برای دریافت ویزای انگلیس تقاضا دهند. در حقیقت افراد قبل از مراجعه به وی اف اس موردنظر خود حتماً باید از این دفتر وقت گرفته باشند. رزرو وقت وی اف اس هم روند خاص خود را دارد.

دفاتر وی اف اس فقط به صورت آنلاین به متقاضیان ویزای انگلیس وقت می دهند. در واقع متقاضی برای گرفتن وقت وی اف اس باید از طریق پایگاه اینترنتی صدور ویزای انگلیس به نشانی

https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome  اقدام کند.

متقاضی دریافت ویزای انگلیس پس از مراجعه به آدرس اینترنتی مذکور باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد و سپس از طریق همین حساب کاربری، درخواست خود مبنی بر اخذ ویزای انگلیس را عنوان کند. ضمناً شخص باید فرم مربوط به دریافت ویزای انگلیس را با نهایت دقت تکمیل و ارسال کند. ارسال همین فرم به منزله ارائه درخواست وقت از وی اف اس است.

پس از ارسال فرم درخواست ویزای انگلیس، لیست وقت های آزاد وی اف اس نمایش داده می شود. حالا شخص موظف است که از بین وقت های آزاد، مناسبترین وقت را انتخاب کند. پس از انتخاب وقت، فرد به مدت سه ساعت وقت دارد که به صورت آنلاین و با استفاده از مستر کارت، ویزا کارت یا پی پل، هزینه صدور ویزای انگلیس را بپردازد. ضمناً افرادی که مقیم کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا هستند و خواهان دریافت ویزای انگلیس با اعتبار بیش از شش ماه می باشند؛ علاوه بر هزینه صدور ویزا می بایست هزینه دیگری تحت عنوان هزینه IHS را نیز پرداخت کنند.

بعد از پرداخت اینترنتی هزینه صدور ویزای انگلیس و هزینه IHS، وی اف اس دو ایمیل برای متقاضی ارسال می کند که یکی حاوی شماره اپلیکیشن و دیگری شامل شناسه پرداخت است. دریافت ایمیل های مذکور به منزله اعلام موافقت وی اف اس با وقت انتخاب شده است. ارائه هر دو شماره در روز مراجعه به وی اف اس الزامی است.

متقاضی حتماً باید در تاریخ و ساعت تعیین شده به دفتر وی اف اس موردنظر مراجعه کند. خوشبختانه طبق قوانین دولت انگلیس در این دفاتر با متقاضیان ویزای انگلیس مصاحبه نمی شود و مراجعه افراد برای تحویل مدارک و انجام امور انگشت نگاری است.

بعد از ارائه مدارک و انجام امور انگشت نگاری، وی اف اس به بررسی پرونده متقاضی می پردازد و چنانچه نقص یا تخلفی مشاهده نکند؛ ویزای درخواست شده را صادر و برای متقاضی ارسال می کند.

لازم به ذکر است که اگر فرد مراحل فوق الذکر را به درستی انجام دهد و مشکلی برای دریافت ویزای فوری انگلیس نداشته باشد؛ موفق به اخذ ویزای فوری انگلیس خواهد شد اما مشروط بر اینکه ویزای تقاضا شده با هدف شخص از سفر به انگلستان همخوانی داشته باشد زیرا دولت انگلیس برحسب نیاز افراد ویزاهای متفاوتی ارائه می دهد که هرکدام از این ویزاها با نوعی از سفر متناسب هستند. چنانچه ویزای درخواستی با سفر شخص مطابقت نداشته باشد؛ وی اف اس از صدور ویزا خودداری می کند. در ادامه اطلاعات مختصری در مورد انواع ویزای انگلیس ارائه می دهیم.

انواع ویزای انگلیس

طبق مقررات دولت انگلستان، ویزاهای این کشور تحت سیستمی با عنوان point-based system دسته بندی و در پنج گروه مختلف با عناوین tire1 تا tire5 قرار می گیرند که هر گروه خود شامل ویزاهای متفاوتی است.

 • ویزای انگلیس تایپ tire1، ویزاهای سرمایه گذاری، تاسیس شرکت در انگلستان و post-study worker را شامل می شود که دریافت هرکدام از این ویزاها، شرایط متفاوتی را می طلبد. ویزای سرمایه گذاری انگلیس به افرادی تعلق می گیرد که در یکی از شرکت های انگلستانی سرمایه گذاری کرده اند و ضمناً مدرک زبان انگلیسی آیلتس دارند. متقاضیان ویزای ثبت شرکت در انگلیس نیز باید مدرک آیلتس داشته باشند و به میزان ۲۰۰ هزار پوند در یکی از شرکت های انگلستانی تحت هدایت financial service authority نقدینگی داشته باشند. اما ویزای post-study worker به فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی انگلستان اختصاص می یابد.
 • ویزای تایپ tire2 به افرادی تعلق می گیرد که توسط یک فرد مقیم انگلستان به عنوان کارفرما استخدام می شوند اما ویزای تایپ tire3 مختص اشخاصی است که می خواهند به صورت موقت در انگلستان کار کنند.
 • ویزای تایپ tire4 مختص متقاضیان تحصیل در مدارس و دانشگاه های انگلستان است که تحت عناوین child و general صادر می شود.
 • ویزای تایپ tire5 هم به افرادی تعلق می گیرد که قرار است به صورت موقت در انگلستان کار کنند.

جهت اخذ وقت سفارت کانادا و ثبت نام ویزای کانادا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

درباره ی مشاور کانادا

6 دیدگاه

 1. با سلام
  در مورد ویزای انگلیس نیاز به رجیستر در سایت VFS تهران می باشد

 2. باسلام من‌ یه زن متعلقه افغانی هستم‌ وتقاضایه‌ کمک‌ وساختن ایندم به کانادا رو‌دارم چون تنها زندگی میکنم وخانوادم‌ هیچ‌ اعتنایی وتوجه ای بهم نداره وسرکارهم میرم روز دوم تا میفهمن افغانیم به یه بهونه بیرونم میکنن دیگه موندم چیکار کنم‌ با وعض های الان باهرج های الان‌ روز به روز دارم کم میارم تورو خدابه حرفام توجه کنین ممنون

  • سلام سر کار خانم این کار دنی هست ولی درنهایت بستگی به شرایط شما داره باید ببینیم شرایط شغلی و مالی و سابقه سفرتون به چه صورت هستش

  • سلام منم هم میخوام برم اگه تمایل دادی باهم بریم من هراتی هستم

 3. سلام برای گرفتن وقت جهت ویزای توریستی انگلیس باید هزینه ihs هم پرداخت کنیم؟ و اینکه باید در سایت vfs هم رجیستر کنیم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *